Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Aptalca Soru Yoktur!

Menstrüel kabı (daha bilinen adı ile Regl Kabı ya da Adet Kabı) doğru olarak takmak zaman, sabır ve alıştırma gerektirmektedir. Size önerimiz, en rahat ettiğiniz yerleştirme metodunu bulana kadar tüm katlama metodlarını denemenizdir. Yerleştirme işlemini daha rahat yapabilmeniz için su veya su bazlı bir kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca “Regl Kabı nasıl kullanılır?” rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Regl Kabını yerleştirme ile ilgili yine de sorularınız olursa destek@allmatters.com.tr üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Regl Kabını takmakta zorluk yaşıyorum.

Menstrual kabı (daha bilinen adı ile Regl Kabı ya da Adet Kabı) doğru olarak takmak zaman, sabır ve alıştırma gerektirmektedir. Size önerimiz, en rahat ettiğiniz yerleştirme metodunu bulana kadar tüm katlama metodlarını denemenizdir. Yerleştirme işlemini daha rahat yapabilmeniz için su veya su bazlı bir kayganlaştırıcı kullanabilirsiniz. Ayrıca “Regl Kabı nasıl takılır?” rehberimizi inceleyebilirsiniz.

Bir diğer önerimiz ise, katladığınız Regl Kabını vajina ağzında bırakın; bu sayede Regl Kabı açılacaktır ve sizin yapmanız gereken, kap uygun pozisyona gelene kadar adet onu itmek olacaktır. Uygun bir şekilde yerleştiğinden emin olmak için, kabın sapında yavaşça çekmeyi deneyin, eğer bir direnç hissediyorsanız bu vakumdan kaynaklanıyor demektir ve kabı uygun bir şekilde taktığınız anlamına gelir.

Ardından birkaç adım yürüyün – eğer rahatsız hissettiriyor ya da kabın varlığını hissediyorsanız, hissetmeyene kadar bir miktar daha yukarı itmeniz gerekir. Eğer Regl Kabının sap kısmı sizi rahatsız ediyorsa, makasla kısaltabilir ya da komple kesebilirsiniz.

Size tavsiyemiz, kabı takıp-çıkarmakta %100 rahat hissettiğiniz zaman, sap kısmını kesmenizdir.

(Regl kabını takma konusunda el alışkanlığı oluştuktan sonra)

Güçlü bir pelvik tabanı kasına ya da yüksek rahim boynuna sahip olanlar, Regl Kabını yerleştirirken kendilerine göre en ideal pozisyonu doğal olarak bulacaklardır. Bazı kullanıcılara göre en ideal pozisyon vajinal kanalın yukarıları olabilir ve bu son derece normaldir, ancak kabı çıkarmak bir miktar alıştırma gerektirecektir.

Regl Kabını yerleştirme ile ilgili yine de sorularınız olursa destek@allmatters.com.tr üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Regl Kabını çıkarmakta zorluk yaşıyorum.

Eğer Regl Kabını çıkarmakta sorun yaşıyorsanız, öncelikle derin bir nefes alın ve rahatlamaya çalışın. Eğer stres altındaysanız, kaslarınız gerilecektir ve çıkarma işlemi daha da zor olacaktır.

Unutmayın ki Regl Kabı içinizde sıkışıp kalamaz ya da kaybolamaz, ancak yukarı doğru yavaşça hareket edebilir. Eğer kabın tabanına ya da sapına ulaşmakta zorluk çekiyorsanız, size tavsiyemiz aşağıdaki yöntemleri denemenizdir:

 • Vücudunuzu rahatlatın ve Squat pozisyonunda (yere çömelerek) çıkarmayı deneyin.
 • Klozete oturup, kabın tabanına ya da sapına ulaşmaya çalışın.
 • Kabın tabanına ulaşmaya çalışırken, abdominal kaslarınızla kabı aşağı itin (tuvaletiniz yaparken kullandığınız ıkınma hareketi).
 • Eğer hala kabın tabanına ulaşamadıysanız, işaret parmağınızı kap gövdesi boyunca ilerleterek hava almasını ve vakumun yok olmasını sağlayın.

Regl Kabının tabanına ulaşınca, işaret ve baş parmaklarınızla sıkıca tutarak biraz sıkıştırın, bu sayede vakum yok olacaktır ve Regl Kabını ileri geri oynatarak yavaşça dışarı çıkarabilirsiniz.

Regl Kabı sızdırıyor.

Eğer Regl Kabınız sızdırıyorsa, olması gerektiği gibi yerleştirilmemiş demektir. Sızıntının çeşitli sebepleri olabilir;

Regl Kabı tam açılmamış olabilir

Kabı yerleştirdikten sonra açılmasına ve vakumun oluşmasına yardım etmek için pelvik tabanı kaslarınızı sıkın. Kabın altından tutarak ileri geri oynatabilir daha sonra da parmağınızla kabın açıldığını kontrol edebilirsiniz.

Regl Kabının dışında kan izi kalmış olabilir

Yerleştirme işleminden sonra kabın dışında kan kalmış olabilir, parmağınızla kabın kenarlarındaki kan izini temizleyebilirsiniz.

Regl Kabı yanlış açıyla yerleştirilmiş olabilir

Regl Kabı omurganıza 45 derecelik açı yapacak şekilde yerleştirmelisiniz ki bu açı vajinal kanalın en doğal ve yaygın açısıdır.

Yanlış yerleşim sebebiyle sızıntı olabilir

Regl Kabı, sıradan bir tampona göre bir miktar daha aşağı yerleştirilmelidir. Rahim ağzı her zaman vajinal kanalınızın tepesinde bulunmayabilir. Biraz açılı ya da kenarda da bulunabilir. Döngünüz sırasında yukarı ya da aşağı hareket edebilir. Regl Kabının kenarı rahim ağzınızın altında değilse, büyük olasılıkla sızdıracaktır. Bu nedenle yapmanız gereken, vajinanızda biraz daha sıkı bir doku alanı hissederek rahim ağzınızı bulmak ve kabı yerleştirmektir.

Hava delikleri tıkanmış olabilir

Regl Kabı üzerindeki 4 küçük hava deliğinin tıkanmadığından emin olun, bu tıkanıklıklar iyi bir vakumu engelleyecektir. Delikleri temizlemek için:

 • Küçük bir fırça ile hava deliklerini temizleyin
 • Regl Kabınızı ılık suyla doldurun, avucunuzu kabın üstüne koyun ve işlem sırasında su hava deliklerinden çıkana kadar tabanı sıkın.

Regl Kabını rahatsız edici buluyorum.

Size uygun olan boyuttaki Regl Kabı kullanmanız ve kabın doğru pozisyonda yerleştirilmesi çok önemlidir. Vücudunuzun Regl Kabına ve vakumlu çalışma prensibine alışması biraz zaman alabilir, ayrıca serviksinizin (rahim ağzı/boynu) döngünüzün belirli günlerinde daralması normaldir.

Regl Kabını kullanırken rahatsız oluyorsanız, bunun birkaç nedeni olabilir;

 • Belki kabın pozisyonu ya da yerleştirildiği yer sizin için en ideali değildir ve belki de kabı farklı bir açı ile daha aşağı ya da yukarı yerleştirmeniz gerekir. Belki de vücudunuz Regl Kabına alışması biraz zaman alacaktır.
 • Belki Regl Kabı tipi (boyutu) sizin için uygun değildir. Eğer katlanan kabı yerleştirmeye çalıştığınızda tam olarak açılmıyor ya da tam tersi açılıyor ama vakum oluşturmuyorsa, bu sizi rahatsız edecektir. Bu durumda bizimle iletişime geçerek size uygun olan modeli öğrenebilirsiniz.

Regl Kabını takıp çıkarırken sap bölgesi tahrişe ya da rahatsızlığa sebep oluyorsa, Regl Kabının sap kısmını bir makas yardımı ile kısaltabilirsiniz.

Regl Kabını çok yükseğe yerleştirip yerleştirmediğinizi kontrol edin. Eğer Regl Kabı rahim ağzının altına değil yanına yerleştirdiyseniz, bu sizi rahatsız edecektir. Bu durumda kabı çıkarıp tekrar olması gerektiği gibi rahim ağzının altına yerleştirmelisiniz.

Doğru olarak yerleştirilen Regl Kabı hiçbir rahatsızlık vermemektedir.

Hangi modeli kullanmalıyım?

 • A modeli, vajinal doğum yapmamış kişiler içindir.
 • B modeli, vajinal doğum yapmış kişiler içindir.
 • Mini modeli, yaş olarak daha genç veya daha küçük boyut Regl Kabına ihtiyaç duyanlar içindir

Cinsel ilişkiye girmemiş olanlar Regl Kabı kullanabilir mi?

Evet, cinsel ilişkiye girmediyseniz Regl Kabı kullanabilirsiniz. Eğer bu konuda hassasiyetiniz var ise, Regl Kabı kullanmanızı önermiyoruz. Aslında, kadınlarda regl dönemi başladığı anda regl kabı kullanmaya başlayabilirsiniz. Regl Kabı kullanmak için yaş sınırı bulunmamaktadır fakat regl kabını kullanabilmek için vücudunuzun da hazır olması gerekir. Vajinal kasların rahat olması, gergin olmaması gerekir. Bu durum Regl Kabını yerleştirmeyi biraz zorlaştırabilir. Bu nedenle başlangıçta pratik yapmak isteyebilirsiniz. Rahatsızlık hissederseniz zorlamayın, ara verin, rahatlayın ve daha sonra tekrar deneyin.

Regl Kabı kullandığımda vajinal zar (Hymen) zarar görmeden kalır mı?

Eğer vajinal zar ile ilgili hassasiyetiniz var ise, Regl Kabı kullanımını önermiyoruz. Çünkü, her vücut kendine özgü bir yapıya sahiptir. Bu sebeple zar yapısı da farklılık gösterir, esnek ya da gergin olabilir. İleri ya da geride yer alabilir. Bu sebeple Regl Kabı vajinal zara zarar verir ya da vermez diyemeyiz.

Vajinal zarın yalnıza cinsel ilişki sırasında ya da Regl Kabını yerleştirirken “zarar görebileceğine” inanıyor olabilirsiniz. Yakın zamana kadar yaygın olarak bilinen vajinal zar ilgili durum böyle değil.

Vajinal zar, zaman içinde yıpranacak dokudan oluşur. İlk yıllarda spor yaparken, mastürbasyon yaparken ya da yürüyüş kadar basit aktivitelerde bile vajinal zarın incelebilir ya da genişleyebilir olduğu belirtildi.

Regl Kabı kullanımı hakkında daha fazla bilgi için burayı tıklayın.

Regl Kabını ne kadar süre takabilirim?

Regl Kabı her 8-12 saat arasında boşaltılmalıdır.

Başlangıçta, adet akışınızı ve kabınızın doluluk oranını öğrenirken daha sık boşaltabilirsiniz.

Regl Kabı 3 tane XL tampondan daha fazla kullanım olanağı sunar. Genellikle uzun adet dönemlerinde rahatça kullanılabilir.

Regl Kabını regl döneminin en yoğun akış olan günlerinde kullanabilir miyim?

Regl Kabı 3 tane XL tampondan daha fazla kullanım olanağı sunar, en yoğun akış olan günlerinizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Akışınızı miktarınızın ve kabınızın doluluk oranını öğrenirken daha sık boşaltabilirsiniz. Daha yoğun akış olan bir regl dönemi geçiriyorsanız günde 2 defadan daha sık boşaltmanız gerekebilir.

Regl Kabı, Prolapse (Vajinal Sarkma) ya da Tilted Uterus (Eğik Rahim) ile kullanılabilir mi?

Prolapse (Vajinal sarkma) ;

Vajinal sarkma derecesi büyük ölçüde değişebildiğinden, Regl Kabın sizin için uygun olup olmadığı konusunda jinekoloğunuza danışınız.

Tilted Uterus (Eğik Rahim);

Çoğu kadın eğik rahim ile Regl Kabı kullanabilir. Ancak doğru pozisyonu bulmanız biraz zaman alabilir. Bu sebeple Regl Kabı bir süre uygun pozisyonu bulana kadar tedbir amaçlı pedle birlikte kullanınız.

Bazı kadınlar Regl Kabı Prolapse (Vajinal Sarkma) ve Tilted Uterus (Eğik Rahim) ile kullanamazlar. Sızıntı veya rahatsızlık sorunları yaşıyorsanız lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Regl Kabı kullanırken kan rahime geri mi akar yoksa içinde mi kalır? Eğer uzanır ya da amuda kalkarsam kan, Regl Kabının içinde kalır mı ya da rahime akar mı?

Regl Kabı içinde toplanan kanın rahminize akması pek olası değildir. Baş aşağı olsanız, amuda kalksanız bile.

Kabı olması gerektiği gibi yerleştirdiğinizden emin iseniz endişelenmeden uzanabilir ya da amuda kalkabilirsiniz.

Regl Kabı vajinada sıkışır ya da kaybolabilir mi?

Her şeyden önce Regl Kabı içinizde yok olmaz, ancak yukarı doğru ilerleyebilir.

Regl Kabı vajinanızda kaybolmaz. Sonuçta yer çekimiyle aşağı doğru hareket edecektir.

Kaba ulaşmakta sorun yaşıyorsanız ilk yapacağınız şey gevşemek, rahatlamak ve nefes almak. Regl Kabı, vajina için daha içerilerde duruyorsa kasları gevşetmek önemlidir. Çünkü, gergin olmanız çıkarmanızı daha fazla zorlaştıracaktır.

Squat pozisyonunda çömelmeyi deneyin ve kabı aşağı itmek için karın kaslarınızı kullanın. Kaba ulaşana kadar bu işlemi tekrarlayın. Sapı tutacak pozisyona geldiğinizde aşağı çekin, vakumu serbest bırakmak için kabı sıkıştırın ve dışarı doğru  çıkarın.

Regl Kabı kullanırken spor yapabilir miyim? (Koşmak, yüzmek, ata binmek, yoga yapmak vs.)

Kesinlikle yapabilirsiniz. 3 tane XL tampondan daha fazla kullanım sunduğundan aktif yaşam tarzınız varsa Regl Kabı tam sizin için. Yüzebilir, koşabilir, yoga yapabilir ya da endişe etmeden dalış yapabilirsiniz.

Regl Kabı yumuşak ve esnektir. Doğru yerleştirdiğinizde varlığını hissetmezsiniz. 12 saate kadar sızdırma olmadan koruma sağlar.

Regl Kabını seks yaparken kullanabilir miyim?

Regl Kabı cinsel ilişki sırasında vajinada bulunmamalıdır. Regl Kabı kesinlikle doğum kontrol amaçlı kullanılmamalıdır.

Ancak, Regl Kabının bazı avantajları da vardır. Regl döneminizde Regl Kabı kullanarak geceleri çıplak uyuyabilir ve partnerinizle oral seksin keyfini çıkarabilirsiniz.

Regl Kabını seyahat ederken kullanabilir miyim?

Kesinlikle! Regl döneminde Regl Kabı kullanırken tampon ve ped gibi günde 2 ya da 3 saatte bir kontrol etmek zorunda değilsiniz. Bu da seyahat etmeyi sizin için çok daha kolay ve rahat hale getirir. Yalnızca kabınızı gün içinde boşaltmayı unutmayın.

Regl Kabı seyahatte kullanıldığında eğer temiz su veya tuvalet-banyo olmadığında ne yapılabilir?

Regl Kabını soğuk akan bir musluk suyuyla temizlemelisiniz. Ancak, Vietnam’ın en kırsal bölgesinde seyahat ediyorsanız, yanınıza bir şişe su ve Allmatters Regl Kabı Temizleme Jeli aldığınıza emin olunuz.  İkisi de yoksa basitçe tuvalette su ve tuvalet kağıdıyla temizleyebilirsiniz.

Regl Kabını kullanırken idrar yapılabilir mi?

Evet, Kesinlikle problem yaşamadan idrarınızı yapabilirsiniz. Regl Kabı idrarın çıkışını engellemez.

Kap vajinaya yerleştirilir. İdrarınız idrar yolundan gelir ve bu ikisi tamamen farklı yerlerdir. İdrarınızı yaparken Regl Kabını çıkarmak zorunda değilsiniz.

Sıvıları emen bir ürün olmadığı için endişeniz olmadan hem idrarınızı yapabilir hem de duş alabilirsiniz.

Regl Kabını nasıl temizlerim?

Regl döneminde Regl Kabını yeniden kullanmadan önce boşaltmalısınız ardından suyla yıkamalısınız.  Regl dönemindeyken boşaltma ve yeniden kullanma sırasında kabı steril etmenize gerek yoktur.

Regl Kabı regl döneminizin bitişinin ardından sterilize edebilirsiniz:

Regl Kabını kaynar su içinde 5-7 dakika kaynatarak,

Eğer kaynar su erişiminiz yoksa;

Allmatters Regl Kabı Temizleme Jeli kullanarak Regl Kabınızı dezenfekte edebilirsiniz.

Regl Kabını umumi tuvaletlerde nasıl temizlerim?

Eğer günü dışarıda geçirecekseniz ve umumi tuvalet kullanacaksanız mutlaka yanınıza Regl Kabı Temizleme Mendilinizi almalısınız. Temizleme Mendili ile kolayca temizleyebilirsiniz. Suya erişiminiz var ise soğuk su ile çalkalamanız yeterli olacaktır.

Regl Kabını ne kadar süre kullanabilirim?

Regl Kabını yıllarca kullanabilirsiniz. Bir süre kullanımdan sonra hafif lekeli ve renksiz görülebilir ve bu gayet normal. Her 3 yılda bir Regl Kabını değiştirseniz bile, diğer regl ürünlerine harcadığınız paradan daha az harcayacaksınız ve doğayı büyük miktarda atık maddeden kurtaracaksınız.

Regl Kabı, RİA (Rahim İçi Doğum Kontrol Yöntemi) ile kullanılır mı?

Bu konu hakkında oldukça çok soru aldık. Ve ardından jinekoloğa danıştık.

Sonuç olarak: Evet, kullanabilirsiniz. Bununla birlikte endişeniz olmaması için, RİA ile Regl Kabı kullanımı için doktorunuza danışabilirsiniz.

Çoğu Regl Kabı kullanıcısı hem Regl Kabı hem de RİA (bobin-halka) kullanıyor. Ancak kullanım sorunları ve anatomik durumlar nedeniyle RİA’nın yerinden çıkması gibi durumlar olmuştur.

Dahası RİA (bobin-halka) kullananların %5’lik kısmında vücut RİA’yı ilk 3 aylık sürede doğal olarak reddediyor.

Regl Kabını RİA ile kullanmaya karar verirseniz;

RİA ile Regl Kabı kullanmaya başlamadan en az 2 adet süresince bekleyin. Bu süre RİA’nın yerleşmesi için size zaman kazandıracaktır.

Regl Kabını çıkarmadan önce vakumlu kısmını büktüğünüzden emin olun.

Regl Kabını vajinal açıklığa yakın ve mümkün olduğu kadar aşağı yerleştirin. Ayrıca jinekoloğunuzdan RİA sicimini kısa tutmasını isteyebilirsiniz.

RİA ile Regl Kabı kullanma hakkında daha fazla bilgi edinin.

Regl Kabı kullanımı toksik şoka neden olur mu?

Toksik şok, tampon kullanımı ile ilişkili olan, ancak sadece tamponlarla bağlantılı olmayan bakteriyel enfeksiyonların bir komplikasyonudur. Aslında, vakaların % 50’si menstrual değildir ve % 25’i erkeklerde görülür. Toksik şokun bir kişi de görülmesi için vücudunda belirli bir staph bakterinin (staphylococcus aureus) taşıyıcılığı olması gerekir. Kişi buna sahipse, misal olarak bir tamponun emici lifleri ile vücutta aynı zamanda iyileşmemiş bulunan bir yarada çoğalarak zararlı bir toksin üretebilir.

Regl akışını emen pedlerin ve tamponların aksine, menstrual kap kanı toplar ve yakalar. Bu, toplanan kanın oksijen ile buluşmadığı ve bakterisiz kaldığı anlamına gelir. Ayrıca vücudumuzun salgıladığı vajinal sıvıların gereksiz yere de emilmesini engeller. Bu, vajinanın doğal pH dengesinin bozulmamasını sağlarken tahrişi ve kuruluğu ortadan kaldırır. Son yıllarda Regl Kabının tercih edilmesinin sebebi de Toksik Şok Sendromu riskini en aza indirgemesidir. İnternette yapacağınız araştırmalarda da gözlemleyebilirsiniz.

Bununla birlikte, hala minimal de olsa bir TSS riski vardır (vajinal floranızda belirli staph bakteri taşıyıcılığı varsa), bu nedenle yoğun günlerde 6 ila 8 saat sonrası, normal zamanda ise 8-12 saat sonra kabın boşaltılmasını, Regl Kabının periyotlar arasında dezenfekte edilmesini ve kullanım sırasında ellerin her zaman yıkanmasını öneriyoruz.

Regl Kabı hangi maddeden yapılmıştır?

Regl Kabı, %100 FDA onaylı tıbbi sınıf silikon malzemeden üretilmiştir.

Allmatters Regl Kabı üretim yeri neresidir?

Regl Kabı için kullanılan medikal silikon ABD’de üretilir, Regl Kabı ise Almanya’da üretilir. OrganiWash Danimarka’da, OrganiWipes ise Finlandiya’da üretilir.

Regl Kabı üretiminin KSS (Kurumsal Sosyal Sorumluluk) ve kalite gerekliliklerimizi karşıladığından emin olmak için düzenli olarak denetlenen üst sınıf bir tesiste üretilir.

Regl Kabı, ISO 9001: 2008 ve ISO 13485: 2016 kalite yönetim gereksinimlerine uygun olarak üretilmiştir ve 2012 yılında kuruluşumuzdan bu yana aynı tesiste Regl Kabını üretilir.

Regl Kabı güvenli midir?

Regl Kabı %100 tıbbi sınıf silikondan üretilmiştir ve vücudunuzda kullanmak için güvenlidir.

Tıbbi dereceli silikonlar biyo uygunluğu açısından test edilmiştir ve tıbbi uygulamalar için kullanılmaya uygundur.

Tıbbi sınıf silikonumuz, ABD Farmakopesi XXII Sınıf VI (vücutta 29 gün süreyle kullanılması güvenli) ve 21 CFR 177.2600 ile uyumludur.

Dahası, Regl Kabı, Allergy Certified ™ (AC104, AC223, AC382) hipoalerjenik ve toksin içermez. Vegan Society ile sertifikalandırılmış % 100 vegandır (Üye no. 024025).

Adet bardakları AB’de tıbbi cihaz olarak sınıflandırılmaz, ancak Regl Kabı malzemesi AB biyolojik uyumluluk standartlarını karşılar ve ISO 10993’e göre test edilir

Regl Kabı vegan mı ? Üretimi sırasında hayvanlara zarar verir mi?

Regl Kabı Vegan Topluluğu sertifikalıdır. Bu konuda sizi temin ederiz. Hayvanlar üzerinde herhangi bir test yapılmamıştır.

Regl Kabı vegan mı ? Üretimi sırasında hayvanlara zarar verir mi?

Regl Kabı Vegan Topluluğu sertifikalıdır. Bu konuda sizi temin ederiz. Hayvanlar üzerinde herhangi bir test yapılmamıştır.

Regl Kabının renk bozulmasını nasıl giderebilirim?

Regl Kabı renk atması kalıntı birikmesi sebebiyle oluşur ve kesinlikle normaldir. Bununla birlikte aşağıdaki adımlarla tekrardan yeni gibi görünmesi mümkündür.

 • İnternet üzerinden ya da eczanelerden %2 hidrojen peroksit alın.
 • Bir kapta ½ su ve ½ hidrojen peroksiti karıştırın. Regl Kabını içine yerleştirin ve bir gece boyunca içinde bırakın.
 • Bu işlem kabınızın neredeyse yeni gibi görünmesini sağlamalıdır. Tekrar kullanmadan önce iyice temizlemeyi unutmayın.

Lekelenme / renk atmanın nasıl giderileceğine dair ek ipuçları ve püf noktaları için buraya tıklayın .

Regl Kabını nasıl geri dönüştürürüm?

Birçok Avrupa ülkesinde eski kabınız yakılarak enerjiye dönüştürülebilir. Yerel geri dönüşüm tesisinize sorabilirsiniz. Büyük olasılıkla birinci sınıf tıbbi malzemeyle ne yapılacağını bilirler.

Eğer Regl Kabınızı çöp kutusuna atmak istemiyorsanız, yakabilirsiniz. Endişeniz olmasın, silikon temelde kumdur. Regl Kabı üretiminde kullanılan az miktardaki silikondan dolayı çok az miktarda Co2 açığa çıkacaktır.

AllMatters regl külodunu ne kadar süre giyebilirim?

AllMatters regl külodunu, regl akış miktarınız izin verdiği sürece giyebilirsiniz – bazıları tüm gün boyunca giyebilir, bazıları ise regl kabı ya da tampon kullanırken destekleyici olarak kullanabilir. Genellikle 8-12 saat kullanmanızı öneririz. AllMatters regl külodunu gece boyunca kullanabilirsiniz. Lekelenme veya akıntı durumu için de kullanabilirsiniz. AllMatters regl külodunu kendisini ise yıllarca kullanabilirsiniz.

Kaç adet regl küloduna ihtiyacım var?

8-12 saat giydikten sonra ile değiştiretemiz bir regl külodu giyebilmenizi için 3-4 adet AllMatters regl külodu bulundurmanızı öneririz. Tekrar kullanmadan önce kullanılmış olanları regl külotlarını yıkayın ve kurutun.

AllMatters regl külodunun dolu olduğunu nasıl anlayacağım?

Köşebent dikişlerine bakarak anlayabilirsiniz. Dikiş yerlerinde kan görürseniz veya regl külodunuz ıslanırsa, bu kısa süre içinde değiştirmeniz gerektiğinin bir göstergesidir. Başlangıçta regl külodunu ne kadar süre giyebileceğinizi bilmek zor olabilir, ancak kendi regl akış yoğunluğunuzu ve ne kadar süre boyunca sızıntısız kalabileceğinizi çabucak anlayacaksınız.

AllMatters regl külodunu ne kadar kan tutabilir?

AllMatters regl külodunu 1-2 normal tampon değerinde kan (10ml) tutabilir. Bu, bazılarının tüm gün boyunca kullanabileceği, bazılarının ise regl kabı veya tampon için destek olarak kullanabileceği anlamına gelir.

AllMatters regl külodunu kullanmak hijyenik midir?

Evet. İç katman (kısmen merinos yününden yapılmıştır) doğal olarak antibakteriyel ve koku önleyicidir. Kullandıktan sonra, emilen kanı soğuk suda durulayın ve ardından hafif bir deterjanla soğuk olarak elde yıkayın veya soğukta (30°) makinede yıkayın. Asarak kurutun. Kuruduktan sonra tekrar kullanıma hazır hale gelirler.

0
0
Sepetiniz
Kargoyu hesapla
Kuponu onayla