Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Ria ve Regl Kabı

RİA (Rahim İçi Araç) varsa regl kabı kullanabilir miyim?

Birçok jinekologla konuştuktan sonra, kısaca: evet, kesinlikle! RİA’nız varsa regl kabı kullanabilirsiniz.

RİA (Rahim İçi Araç) Nedir

RİA, tersinir ve uzun vadeli bir doğum kontrol yöntemidir. İstenmeyen gebeliği önlemek için uterusa yerleştirilen ve istediğiniz zaman çıkarılabilen küçük, t şeklinde bir cihazdır.

Bakır RİA’lar ve hormonal RİA’lar olmak üzere 2 farklı RİA tipi vardır.

Her iki tip RİA da %99’dan fazla etkilidir. Deneyimli bir hemşire veya doktor tarafından yerleştirilir.

İşlem basit ve hızlıdır – fakat bazı insanlara rahatsızlık verebilir.

Yerleştirildikten sonra onu hissetmezsiniz veya orada olduğunu söyleyemezsiniz ve yıllar boyunca hap, prezervatif veya başka herhangi bir doğum kontrol yöntemine ihtiyaç duymazsınız.

Harika, değil mi?

Buna rağmen, bazı regl kabı kullanıcıları, her iki ürün de dahili olarak kullanıldığından, bir kabı ve bir RİA’yı birlikte kullanma konusunda endişelenirler.

Bir regl kabı RİA’yı yerinden çıkarabilir mi?

Çoğu kişi için en büyük endişe, regl kabı yerleştirilirken oluşan vakumlama hareketinin RİA’yı yerinden çıkarabileceğidir.

Bununla birlikte, bir regl kabının takılı bir RİA’ya etki edebileceğini veya yerinden oynatabileceğini gösteren hiçbir bilimsel kanıt yoktur.

2011 yılında Kanada’da 900’den fazla kadın üzerinde yapılan bir araştırmada, vücudunuzun bir RİA’yı kabul etmeme riskinin, regl kabı kullanıcısı olsanız da olmasanız da aynı olduğunu belirledi.

RİA’nın vücut tarafından reddedilme oranı %0,05 ile %8 arasındadır. Yaşınız, hamilelik geçmişiniz ve RİA takıldığından bu yana ne kadar zaman geçtiği gibi farklı faktörler bu olasılığını etkileyebilir.

Regl kabı ile birlikte RİA kullanırken dikkat edilmesi gerekenler

Doktorunuza danışın

Diğer jinekolojik konularda olduğu gibi, RİA ile regl kabını kullanmaya başlamadan önce doktorunuza danışmanızı tavsiye ederiz.

RİA’nızı taktırdığınızda, regl kabını kullanmaya başlamadan önce en az 2 döngü beklemeniz önerilir.

RİA, yerleştirildikten sonraki ilk birkaç ay içinde yerinden çıkma olasılığı yüksektir.

RİA yerine tam olarak yerleştikten sonra bir regl kabı kullanmaya başlayabilirsiniz.

Nerede Bulunuyorlar?

RİA, rahminize yerleştirilen uzun vadeli, geri dönüşümlü bir doğum kontrol yöntemidir. OrganiCup, akışı toplamak için vajinal kanalın altına oturacak şekilde tasarlanmıştır.

RİA’nızın telleri rahim ağzınızdan aşağıya doğru sarkar ve vajinanızın üst tarafına oturur.

Halbuki, regl kabı vajinanın altına yerleştirilir – RİA’nıza müdahale etmemesi gereken bir pozisyon.

Vakumlamayı bırakın

RİA olsun ya da olmasın, regl kabınızı çıkarırken her zaman vakumlamamaya dikkat ediniz.

Vakumlamayı serbest bırakmak için, kabın tabanına hafifçe sıkın ve böylece RİA tellerinin etkilenme olasılığını azaltın.

 

 

Tıbbi sorumluluk reddi

Bu web sitesinde bulunan metinler, grafikler, resimler ve diğer materyaller dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere bilgiler yalnızca bilgi amaçlıdır.

Bu web sitesi profesyonel tıbbi tavsiye, teşhis veya tedavinin yerini alması amaçlanmamıştır.

Tıbbi bir durum veya tedavi ile ilgili sorularınız için daima doktorunuzun veya diğer nitelikli sağlık hizmetleri sağlayıcısının tavsiyelerini alın ve bu web sitesinde okuduğunuz bir şey nedeniyle profesyonel tıbbi tavsiyeyi asla göz ardı etmeyin veya bu tavsiyeleri aramayı ertelemeyin.

Birkaç dönem regl kabını denedikten sonra herhangi bir sorun yaşıyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa, lütfen destek@allmatters.com.tr adresinden iletişime geçmekten çekinmeyin.