Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Bakireler OrganiCup kullanabilir mi?

Evet, bakire iseniz OrganiCup kullanabilirsiniz.
Aslında, kadınlarda adet dönemi başladığı anda adet kabını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaş sınırı olmamasına rağmen adet döneminde vücudunuzun rahat olması gerekir.

Bakireler ve genç kızların vajinal kasları daha sıkı olma eğilimindedir. Bu da adet kabını yerleştirmeyi biraz zorlaştırabilir. Bu nedenle başlangıçta pratik yapmak isteyebilirsiniz.

Rahatsızlık hissederseniz zorlamayın, ara verin, rahatlayın ve daha sonra tekrar deneyin.
Vajinanın girişi vajinanın geri kalanından daha gergin ve dardır. Bu neden aşama aşama vücudunuzu esnetmek adet kabını yerleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

Vajinam adet kabını kullanınca genişler mi?

Hayır, vajina adet kabı kullanınca kalıcı olarak genişlemez.

Vajina kasları oldukça gergindir. Kas esneyebilir ardından orijinal şekline döner. Aynı lastik bant gibi.

Bu da adet kabı ya da tampon kullanırken gerilmenize sebep olmadığını gösterir.

Ben bakireyim. Hangi adet kabını seçmeliyim?

Bakire iseniz Mini beden ya da A beden OrginaCup’ı seçmenizi öneririz. “Adet Kabı Büyüklüğü” rehberimize göz atabilirsiniz.

Adet Kabı kullanmanın faydaları nelerdir?

Adet kabını kullanmanın tartışmasız birçok yararı vardır. Tampon ve pedlerin aksine adet kabı 12 saate kadar kullanılabilir.  Ayrıca adet kabını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Birkaç saat kullan at değil.

Bir kadının ömrü boyunca 11,000 tane ped/tampon tükettiğini biliyor muydun? Bu sayıyı gezegenimizdeki diğer bireylerle çarpın ve ne kadar çok kayda değer israf olduğunun hesabını bulacaksınız. OrganiCup; vücudunuzla karışmayan, %100 yumuşak tıbbi sınıf silikondan yapılmıştır. Sızdırmaz, kokusuz, sağlıklı, uzun saatler ve yıllarca kullanım olanağı sunar.

Adet Kabı'nı ilk kez mi kullanacaksınız?

İşte size ilk kullanım için ipucular:

1

Rahatlayın ve zaman ayırın. Gerginseniz ve kaslarınız esnek değilse yerleştirmek oldukça güç olabilir. Rahat bir pozisyon bulun, çömelmeyi, oturmayı yada ayağa kalkmayı deneyebilirsiniz.

2

Vücudunuzu tanıyın. Vajinal açıklığı için zaman ayırın. Rahim boynunu bulmak için parmağınızı kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir daire hissedeceksiniz. Rahim ağzının nerede olduğunu bilmek adet kabını doğru yerleştirmenize yardımcı olur. Kap rahim ağzının altında olmalıdır.

3

Yerleştirmeyi kolaylaştırmak için su ya da su bazlı kayganlaştırıcı  kullanın. Bir adet kabını regl dönemi dışında yerleştirmeyi deniyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

4

Adet kabı yerleştirirken farklı katlama teknikleri geliştirebilirsiniz. Biz bardağı sert ve küçük hale getirdiğinden “İçe Katlama (C-Fold)” öneriyoruz. Fakat sizin için uygun olan bir teknik geliştirebilirsiniz.

5

Sabırlı olun. Yeni olan herhangi bir şey de olduğu gibi kenara kaldırmadan ona zaman tanıyın. Kimileri için birkaç gün kimileri içinse yalnızca birkaç deneme sürebilir. Eğitici videomuzu izleyebilirsiniz.

Kızlık Zarı Hakkındaki Efsaneler

Belki siz de diğerleri gibi, kızlık zarının cinsel ilişki sırasında yırtılan/bozulan bir şey olduğuna inanarak büyüdünüz.

Ancak, bu yaygın bir yanlış anlaşılmadır.

Pek çoğunun inandığının aksine kızlık zarı seks yaparken delinen/bozulan bir mühür değildir. Eğer öyle olsaydı, kadınlar bekaretlerini kaybetmeden önce adet görmezdi, çünkü adet kanaması için bir çıkış olmazdı.

Aslında, kızlık zarı vajinayı tamamen veya kısmen kaplayan ince bir doku. Bazı kadınlar tamamen kızlık zarı olmadan doğar.

Kızlık zarı zaman içinde spor yaparken, bisiklete binerken, mastürbasyon yaparken, tampon yada adet kabı kullanırken aşınır, incelir.

Bazı ülkeler ve dinler kızlık zarı durumuna oldukça değer verir. Bu birinin bekaretiyle ilgilidir. Bu bekaretin kanıtlanması-ispatlanmasında doğru bir yol değildir.

Bakire olmak, tıbbi standartlara göre kızlık zarının bozulması/yırtılmasıyla tanımlanmamaktadır. Cinsel ilişkiye girene kadar bakiresinizdir.