Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Cinsel ilişkiye girmemiş kişiler Regl Kabını (OrganiCup) kullanabilir mi?

Evet, cinsel ilişkiye girmemiş iseniz Regl Kabı (OrganiCup) kullanabilirsiniz.
Aslında, kadınlarda regl dönemi (regl dönemi) başladığı andan itibaren regl kabını kullanmaya başlayabilirsiniz.

Yaş sınırı olmamasına rağmen regl döneminde vücudunuzun rahat olması gerekir.

Cinsel ilişkiye girmemiş kişilerin ve genç kadınların vajinal kasları daha sıkı olma eğilimindedir. Bu da regl kabını yerleştirmeyi biraz zorlaştırabilir. Bu nedenle başlangıçta pratik yapmak isteyebilirsiniz.

Rahatsızlık hissederseniz zorlamayın, ara verin, rahatlayın ve daha sonra tekrar deneyin.
Vajinanın girişi vajinanın geri kalanından daha gergin ve dardır. Bu nedenle aşama aşama vücudunuzu esnetmek regl kabını yerleştirmeyi kolaylaştıracaktır.

Vajinam regl kabını kullanınca genişler mi?

Hayır, vajina regl kabı kullanınca kalıcı olarak genişlemez.

Vajina kasları oldukça gergindir. Kas esneyebilir ardından orijinal şekline döner.

Bu durum regl kabı kullanırken gerilmenize sebep olmadığını gösterir.

Ben cinsel ilişki yaşamadım. Hangi regl kabını seçmeliyim?

Cinsel ilişkiye girmemiş iseniz Mini beden ya da A beden Regl Kabını (OrginaCup) seçmenizi öneririz. “Regl Kabı Büyüklüğü” rehberimize göz atabilirsiniz.

Regl Kabı kullanmanın faydaları nelerdir?

Regl kabını kullanmanın tartışmasız birçok yararı vardır. Tampon ve pedlerin aksine regl kabı 12 saate kadar kullanılabilir. Ayrıca regl kabını uzun yıllar kullanabilirsiniz. Birkaç saat kullan yani tek kullanımlık değildir.

Bir kadının ömrü boyunca 11.000 tane ped/tampon tükettiğini biliyor muydunuz?

Bu sayıyı gezegenimizdeki tüm kadın bireylerle çarpın ve ne kadar çok israf olduğunun hesabını bulacaksınız.

Regl Kabı OrganiCup; vücudunuzla karışmayan, %100 yumuşak tıbbi sınıf silikondan yapılmıştır. Sızdırmaz, kokusuz, sağlıklı, uzun saatler ve yıllarca kullanım olanağı sunar.

Regl Kabı'nı ilk kez mi kullanacaksınız?

İşte size ilk kullanım için ipucular:

1

Rahatlayın ve zaman ayırın. Gerginseniz ve kaslarınız esnek değilse yerleştirmek oldukça güç olabilir. Rahat bir pozisyon bulun, çömelmeyi, oturmayı yada ayağa kalkmayı deneyebilirsiniz.

2

Vücudunuzu tanıyın. Vajinal açıklığı için zaman ayırın. Rahim boynunu bulmak için parmağınızı kullanabilirsiniz. Yuvarlak bir daire hissedeceksiniz. Rahim ağzının nerede olduğunu bilmek regl kabını doğru yerleştirmenize yardımcı olur. Kap rahim ağzının altında olmalıdır.

3

Yerleştirmeyi kolaylaştırmak için su ya da su bazlı kayganlaştırıcı kullanın. Bir regl kabını regl dönemi dışında yerleştirmeyi deniyorsanız oldukça faydalı olacaktır.

4

Regl kabı yerleştirirken farklı katlama teknikleri geliştirebilirsiniz. Biz bardağı sert ve küçük hale getirdiğinden “İçe Katlama (C-Fold)” öneriyoruz. Fakat sizin için uygun olan bir teknik geliştirebilirsiniz.

5

Sabırlı olun. Yeni olan herhangi bir şey de olduğu gibi kenara kaldırmadan ona zaman tanıyın. Kimileri için birkaç gün kimileri içinse yalnızca birkaç deneme sürebilir. Eğitici videomuzu izleyebilirsiniz.

Vajinal Zar (Hymen) Hakkındaki Efsaneler

Belki siz de diğerleri gibi, vajinal zar (hymen)’in cinsel ilişki sırasında yırtılan/bozulan bir şey olduğuna inanarak büyüdünüz.

Ancak, bu yaygın bir yanlış anlaşılmadır.

Pek çoğunun inandığının aksine vajinal zar (hymen) seks yaparken delinen/bozulan bir mühür değildir. Eğer öyle olsaydı, kadınlar himen (halk arasındaki adı ile bekaret)’lerini kaybetmeden önce regl görmezdi, çünkü regl kanaması için bir çıkış olmazdı.

Aslında, vajinal zar (hymen) vajinayı tamamen veya kısmen kaplayan ince bir doku. Bazı kadınlar tamamen vajinal zar (hymen) olmadan doğar.

Vajinal zar (hymen) zaman içinde spor yaparken, bisiklete binerken, mastürbasyon yaparken, tampon yada regl kabı kullanırken aşınır, incelir.

Bazı ülkeler ve dinler vajinal zar (hymen) durumuna oldukça değer verir. Bu birinin himen (halk arasındaki adı ile bekaret)’i ile ilgilidir. Bu himen (halk arasındaki adı ile bekaret)’in kanıtlanması-ispatlanmasında doğru bir yol değildir.

Cinsel ilişkiye girmemiş olmak, tıbbi standartlara göre vajinal zar (hymen)’in bozulması/yırtılmasıyla tanımlanmamaktadır.

0
0
Sepetiniz
Kargoyu hesapla
Kuponu onayla