Alışveriş Sepeti

Sepetinizde ürün bulunmuyor.

Dünya Menstrual Hijyen Günü

Bugün Dünya Menstrual Hijyen Günü! 2014 yılında Almanya merkezli sivil toplum kuruluşu olan Wash United, en yaygın regl döngü süresi olan 28 rakamından yola çıkarak, 28 Mayıs’ı Dünya Menstrual Hijyen Günü (World Menstruation Day) olarak ilan etti. Ülkemizde ise “Dünya Regl Hijyen Günü” olarak anılan bugünde; regl döneminin sağlıklı şekilde geçirilmesi, kadın hijyen ürünleri olan pedtampon ve regl kabı gibi seçenekler arasında kişinin kendisine en uygun çözümü seçmesi vb. farkındalık çalışmaları gerçekleştiriliyor.

Mayıs ayının, yani yılın 5. ayının seçilmesinin nedeni ise; kadınların regl döngüsünün her ay ortalama 5 gün sürmesi olarak belirtiliyor.

Dünya çapında özellikle gelişmekte olan ülkelerde düzenlenen; etkinlikler, konserler, tiyatrolar ve sosyal medya kampanyaları üzerinden kız çocukları ve kadınlara, regl dönemi ve hijyen kuralları konusunda farkındalık kazandırmayı amaçlanıyor.

Dünya Regl Hijyen Günü’nün bu yıl teması ise “#ItsTimeForAction (Harekete geçme zamanı)”.

Allmatters’ın bugüne kadar 10.000’den fazla regl kabı bağışladığını biliyor muydunuz?

Mensturasyon sağlığının önemi hakkında konuşmayı seviyoruz, bu konuda ne kadar çok konuşursak, regl döneminin yasaklı bir konu olmadığını daha fazla insan bileceğine inanıyoruz.

Siz de menstruasyon ve regl dönemiyle ilgili düşüncelerinizi aşağıda bizimle paylaşın ve birlikte bazı tabuları yıkalım!

0
0
Sepetiniz
Kargoyu hesapla
Kuponu onayla